samgh

موم عربی یا صمغ عربی چیست؟

اگر سابقه استفاده از موم و اپیلاسیون را داشته باشید، قطعا مطلع هستید که موم ها برای استفاده نیاز به گرم شدن دارند اما دراین بین موم عربی بدون گرم شدن قابل استفاده است. صمغ عربی در واقع یک موم سرد است. شما می توانید آن را در دستان خود کمی ورز دهید تا آماده استفاده شود. یکی دیگر از ویژگی های مثبت صمغ عربی این مورد است که بدون استفاده از پد، پارچه و مواردی از این قبیل می توانید موهای اضافی بدن را حذف نمایید.

صمغ عربی با ساختار گیاهی و طبیعی که دارد، دارای چسبندگی بسیاری است. این صمغ به راحتی به پوست می چسبد و می تواند موها را جدا نماید. باید در نظر داشت که استفاده منظم و مکرر از صمغ عربی موجب کم پشت شدن موها به مرور زمان خواهد شد. از آنجا که استفاده از این موم بسیار آسان بوده و شستشوی آن نیز زمانبر نمی باشد، طرفداران بسیاری دارد. این دست از موم ها چند بار مصرف نبوده و پس از آنکه هر نفر یکبار از آن استفاده کرده باید دور انداخته شود.

یکی از مزیت های صمغ عربی این است که می توان از آن برای هر نوع پوستی استفاده کرد و تا به حال منع استفاده و یا واکنش های آلرژیکی از آن گزارش نشده است. پایه گیاهی موم عربی موجب شده است که طرفداران آن زیاد باشند و بدون دغدغه از آسیب های پوستی آن را بکار گیرند. در نظر داشته باشید که استفاده از این نوع صمغ نیاز به تخصص خاصی ندارد و شما در منزل نیز به صورت شخصی می توانید از ان استفاده کنید.

همین حالا سفارش دهید

طرز استفاده از صمغ عربی:

صمغ عربی به دلیل استفاده کاربری راحتی که دارد به عنوان راهی برای اپیلاسیون در منزل شناخته شده است. قبل از استفاده از صمغ عربی پوست خود را با آب گرم بشویید تا منافذ آن باز شوند. سپس مقداری از موم را برداشته و بین دستان خود کمی ورز دهید. در راستای رویش مو به کم انگشت شست خود بر روی بدن بمالید . سپس بدون تامل بر خلاف رویش مو، سریع مو را بکشید. در نظر داشته باشید که این کار باید بسیار سریع انجام شود. درد اپیلاسیون در این روش خیلی زیاد نیست و قابل تحمل است.

نکته مهم دیگری که در زمان استفاده از موم عربی باید به آن دقت نمایید، این مورد است که استفاده از موم برای از بین بردن موهای زائد باید بسیار سریع انجام شود زیرا گرمای دست موجب می شود تا موم نرم شود و طبیعتا استفاده از آن دشوار خواهد شد.